Zamów apartament

Domki na Mazurach, nad pięknym jeziorem są wspaniałym pomysłem na spędzenie wakacji w ciszy, spokoju, blisko natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i tłoku. Zapraszamy na nasze rodzime Mazury!

Zapraszamy !

ODWIEDŹ NAS I ODPOCZNIJ

Apartamenty i wypożyczalnia sprzętu turystycznego Frajda na Mazurach

  • apartament
  • jezioro
  • plaza1
  • posesja
  • zakatek
  • zima
 

Marózka – rzeka w północno-wschodniej Polsce (województwo warmińsko-mazurskie), lewobrzeżny dopływ Łyny. Wypływa z jeziora Gardejki, a następnie płynie przez jeziora: Lubień, Mielno, Maróz, Pawlik, Święte i uchodzi do jeziora Kiernoz Wielki, przez które przepływa Łyna.

"Marózka to jedna z najpiękniejszych rzek Warmii i Mazur. Nie jest tak popularna, jak Krutynia czy Łyna, dzięki czemu możemy tam znaleźć samotność i ciszę. Idealnie nadaje się na krótkie spływy kajakowe.

Marózka ma źródła w środkowej części Garbu Lubawskiego, jest lewym dopływem Łyny. Ma bardzo płytką i przejrzystą wodę, dzięki czemu na całej długości widoczny jest przepiękny wodny świat z soczystą roślinnością i ławicami ryb. Piaszczyste dno pozwala korzystać z kąpieli na całej długości rzeki, a dwa duże jeziora na szlaku umożliwiają biwakowanie. Główny odcinek płynie przez tereny leśne. W wielu miejscach kamienie na dnie, powalone drzewa i szybki nurt tworzą bystrza, co wymaga pewnej wprawy od kajakarzy. Na trasie są dwie uciążliwe i długie przenoski. Rzeka płynie przez teren Mazur i wpada do Łyny w miejscowości Kurki przy historycznej granicy Warmii.
Szlak może być bezpośrednio kontynuowany rzeką Łyna".

Przeczytaj cały tekst: Marózką przez Mazury do granicy Warmii - Moje Mazury

Zachęcamy do spływu rzeką Marózka. Należy jednak pamiętać iż Marózka jest krętą i dość wartką rzeką dlatego nie jednemu początkującemu kajakarzowi może sprawić problemy.

Z tego też powodu zapraszamy na mnie wymagające rzeki Omulew i Łyna

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016

Pliki cookies

Joomla Templates by Joomla-Monster.com
Our website is protected by DMC Firewall!