Zamów apartament

Domki na Mazurach, nad pięknym jeziorem są wspaniałym pomysłem na spędzenie wakacji w ciszy, spokoju, blisko natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i tłoku. Zapraszamy na nasze rodzime Mazury!

Zapraszamy !

ODWIEDŹ NAS I ODPOCZNIJ

Apartamenty i wypożyczalnia sprzętu turystycznego Frajda na Mazurach

  • apartament
  • jezioro
  • plaza1
  • posesja
  • zakatek
  • zima
 

Omulew - strefa ciszy i aktywnego wypoczynku

Wieś Jabłonka jest wsią letniskową położoną nad jeziorem Omulew . Wieś łączy się z miejscowościami Wikno, Natać Wielka i Natać Mała. Znajdują się tu sklepy, restauracje, świetlica i plac zabaw dla dzieci, lekarz, w odległości 2 km konie i boiska oraz inne niezbędne obiekty i instytucje aby turysta czuł się bezpiecznie.

Najbliższe miasto to Nidzica - 20 km, gdzie warto zobaczyć Zamek Krzyżacki z XIV w, kilka kilometrów dalej - Garncarską Wioska , gdzie własnoręcznie można wykonać naczynie z gliny, zrobić arkusz z papieru czerpanego i inne atrakcje, Olsztynek 35 km, gdzie znajduje się jeden z największych w Polsce skansenów, Butryny - 15 km - park aktywnej rozrywki dla dzieci i dorosłych, Olsztyn 36 km - nowoczesne Planetarium, Obserwatorium astronomiczne, Zamek i piękna Starówka z Wyską Bramą.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku proponujemy oznakowane szlaki: kajakowy, rowerowy wokół jeziora Omulew o dł. 22 km i piesze przez piękne lasy Puszczy Ramudzko-Napiwodzkiej (zimą do wykorzystania przez narciarzy ). Szlaki łącza się ze ścieżką przyrodniczą w Wiknie i prowadzą przez rezerwat przyrody Koniuszanka. Warto też wybrać się nad źródła rzeki Łyny oraz odwiedzić wieś Łyna, gdzie znajduje się duży powojenny cmentarz.

Na miejscu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu turystycznego: rowerów terenowych, rowerów wodnych, łodzi, żaglówek. Dużą atrakcją są spływy kajakowe rzeką Omulew oraz okolicznymi Marózką, Łyną i Sawicą.

Dla gości mieszkających u nas udzielamy 20 % zniżki na sprzęt wodny.

Wędkarze zaopatrzą się też w niezbędne akcesoria wędkarskie : robaki, spławiki, zanęty.

POBIERZ MAPĘ OKOLICY JEZIORA OMULEW
Mapa zawiera listę szlaków

Najbliższa okolica

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2016

Pliki cookies

Joomla Templates by Joomla-Monster.com
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd